Oznámenie

Vydávanie výpisov za 1. polrok šk. roka 2020/2021

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vydalo „Usmernenie“ pre školy k vydávaniu výpisov hodnotenia a klasifikácie žiakov za 1. polrok šk. roka 2020/2021 počas mimoriadnej situácie a núdzového stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID – 19.

Riaditeľ Základnej školy, Jilemnického ulica 204/11, Dunajská Streda na základe rozhodnutia pedagogickej rady prostredníctvom elektrického konta pedagogických zamestnancov rozhodol nasledovne:

Hodnotenie žiakov v 1. ročníku

V prvom ročníku základnej školy sa počas mimoriadnej situácie a núdzového stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID – 19 sa priebežné hodnotenie aj celkové hodnotenie realizuje slovným hodnotením.

Pracoval veľmi úspešne (1)

Pracoval úspešne (2)

Telesná výchova (TSV) sa bude hodnotiť slovne.

Hodnotenie žiakov v 2. – 4. ročníku klasifikáciou („známkou“)

Všetky predmety sa klasifikujú.

Hodnotenie žiakov v 5. – 9. ročníku klasifikáciou („známkou“)

Telesná výchova v 2. - 9. ročníku - absolvoval.

Všetky predmety sa klasifikujú okrem výchovných predmetov.

Výpis nie je verejnou listinou. Žiaci si ho vyzdvihnú osobne v dobe návratu do školy.

Vysvedčenie za prvý polrok sa vydáva na základe žiadosti zákonného zástupcu. Ak zákonný zástupca písomne požiada o vydanie vysvedčenia za 1. polrok, škola ho vydá v termíne, ktorý určila pedagogická rada. Žiadateľovi ho doručí na základe dohody doporučene poštou alebo osobne v dobe návratu žiakov do škôl.

Dunajská Streda 29.01.2021

PaedDr. Peter Gajdoš