Týždeň mozgu
<< >>
  Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú na Slovensku už po šiesty krát organizuje Slovenská Alzheimerová spoločnosť. Jej cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť, hovoriť o mozgových ochoreniach a spôsoboch ich liečby, ale najmä o ich prevencii. Tento rok je mozgu venovaný týždeň od 11.-17. marca 2013. V našej škole sa zapojili do tejto akcie žiaci 1. aj 2. stupňa pomocou triednych učiteliek. Aktivity mali teoretické aj praktické časti. Naši malí prváci a druháci takto pekne zvládli pracovné listy. Ich triedne učiteľky : Mgr. Lichtblauová a Mgr. Bertalanová ich usmernili, vysvetlili význam zdravej výživy pre mozog . Po vymaľovaní pracovných listov na túto tému ani nechceli prestať hovoriť a každý z nich si pripravil nejaké ovocie, ktoré si doniesli na desiatu.